środa, 26 listopada 2014

Jedenastka młodzieżowców 2.ligi wg Piłki Nożnej

Druga liga nie cieszy się popularnością wśród tradycyjnych mediów. Przegląd Sportowy podaje wyniki i strzelców bramek, Sport dorzuci do tego zestawu składy oraz opisy zmagań śląskich drużyn, a najwięcej miejsca rywalizacji na trzecim poziomie rozgrywek poświęca tygodnik Piłka Nożna. Próbujący odbudować dawną markę periodyk poświęca regularnie tyle samo miejsca co zmaganiom zaplecza ekstraklasy. W bieżącym numerze po raz kolejny podsumowano rundę jesienną pod kątem gry młodzieżowców, czyli zawodników urodzonych w 1994 i później.
W krótkim podsumowaniu:
- najwięcej młodzieżowców grało łącznie w Rakowie - dziewięciu,
- najmłodszym zawodnikiem - Kamil Rokita (Stal Mielec) - rocznik 1998, zagrał dwukrotnie jesienią.
 - wśród 108 młodzieżowców 14 bramkarzy, 25 obrońców, 49 pomocników i 20 napastników.
A jak wygląda JEDENASTKA MŁODZIEŻOWCÓW ?

Krystian Rudnicki (MKS Kluczbork, 1994 - 16 występów w sezonie 2014/15, 1.sezon w 2.lidze)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mateusz Załucki (Stal Mielec, 1994 - 17/1 gol 6żk)
Przemysław Szymiński (Rozwój Katowice, 1994 - 17/1 gol, 2żk/1czk, 3.sezon w 2.lidze)
Dawid Gojny (ROW Rybnik, 1994 - 18/0, 1żk,1.sezon w 2.lidze)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Maksymilian Banaszewski (Znicz Pruszków, 1995 - 18/1 gol, 2żk, 4.sezon w 2.lidze)
Mateusz Argasiński (Stal Stalowa Wola, 1995 - 17/0, 1żk, 3.sezon w 2.lidze)
Oskar Fijałkowski (Błękitni Stargard Szcz., 1994 - 18/2 gole, 2żk, 1.sezon w 2.lidze)
Łukasz Reinhard (MKS Kluczbork, 1994 - 16/3 gole, 3żk, w 2.lidze od wiosny'14)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec, 1995 - 18/9 goli, 3żk, 1.sezon w 2.lidze)
Sebastian Musiolik (ROW Rybnik, 1996 - 17/3 gole, 1żk, debiut w 2.lidze w 2013r., w 1. - wiosną'14)
Adam Żak (Rozwój Katowice, 1994 - 14/7 goli, 3żk, 2.sezon w 2.lidze)

Najskuteczniejszy młodzieżowiec 2.ligi
Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec)
Dziennikarze zauważyli również innych wyróżniających się młodzieżowców. Wśród bramkarzy Oskara Rybickiego (ROW), Wojciecha Fabisiaka (Zagłębie), Pawła Florka (Nadwiślan), Mikołaja Smyłka (Legionovia) czy Michała Leszczyńskiego (Wisła). Obiecujący młodzi defensorzy to: Kamil Dankowski (Legionovia), Wojciech Jurek (Nadwiślan), Damian Lepiarz (Puszcza), Sebastian Murawski (Błękitni), gracze ofensywni: Robert Brzęczek (Raków), Jakub Więcek (Siarka), Sebastian Czapa (Legionovia), Łukasz Żegleń (Stal Mielec).
Tyle dziennikarze Piłki Nożnej, którzy raczej nie byli świadkami naocznymi ligowych meczów. Jako ciekawostkę należy wspomnieć serbskiego pomocnika Legionovii Lazara Pavića (1994, 16/2 gole), reprezentanta łotewskiej młodzieżówki Kasparsa Svarupsa (Nadwiślan, 1994, 10/2 gole).
Znakomicie na współpracy ze stołeczną Legią wychodzi Zagłębie, które w składzie ma obecnie nie tylko bodaj najlepszego młodzieżowca rundy Jakuba Araka, ale i Miłosza Kozaka (1997), Konrada Budka (1995). Aż dziw bierze, że Piłka Nożna nie wspomniała o Hubercie Tylcu (1994)- sosnowieckim napastniku, który dwukrotnie wybierany był do Jedenastki Kolejki.
Wałbrzyscy młodzieżowcy: Bronisławski, Mańkowski, Cichocki,Surmaj, Migalski, Krzymiński
Jeśli chodzi o wałbrzyskiego Górnika, to outsider nie miał zbyt wielu argumentów, by kogoś wytypować jako wyróżniającego się młodzieżowca. W ubiegłym sezonie był Michał Bartkowiak. W aktualnym sezonie trener Andrzej Polak postawił na swoich letnich wybrańców: obrońcę pozyskanego z Otmuchowa Przemysława Cichockiego (1994, 12/0 3żk) oraz skrzydłowego Kamila Mańkowskiego (1995, 17/0 1żk), który pozyskany został z LZS Piotrówka, ale pochodzi z Wrocławia. Rola zmiennika przypadła z kolei Mateuszowi Krzymińskiemu (1995, 11/0), wychowankowi, który zanotował kilka udanych epizodów w ubiegłym sezonie. Wyniki Górnika były coraz gorsze, pozycja trenera Polaka była coraz słabsza. W spotkaniu z Nadwiślanem dał szansę Sebastianowi Surmajowi (1996, 5/0 1żk), który również debiut zaliczył w poprzednim sezonie. Po zmianie trenera szansę z kolei dostali kolejni zawodnicy z zespołu juniorów - Damian Migalski (1997, 5/0 1 żk) i Dominik Bronisławski (1996, 4/0 żk). Miejsce w składzie po objęciu zespołu przez Jerzego Cyraka co prawda stracił Cichocki, ale wykorzystał absencję kartkową Bartosza Tyktora i końcówkę jesieni grywa regularnie w wyjściowym składzie. Trudno ocenić sekstet wałbrzyskich młodzieżowców na tle najgorszej od lat rundy. Cichocki robi postępy i w tej chwili stał się jednym z pewniejszych punktów dziurawej do tej pory defensywy. Mańkowski charakteryzuje się szybkością, ale brakuje mu skuteczności, ostatniego podania. Więcej spodziewano się po Krzymińskim, który na plus jedynie mógł zaliczyć zagrania ze stojącej piłki (rożne, wolne). Migalski pokazał się w swoich występach o wiele lepiej niż w ubiegłym sezonie, ale to jeszcze melodia przyszłości. Dobre wejście miał Bronisławski, który w kilku spotkaniach miał stuprocentowe sytuacje na strzelenie bramki, ale zabrakło jeszcze doświadczenia, zimnej krwi. Surmaja jeszcze trudniej ocenić, bo w sumie grał u wszystkich 3 jesiennych wałbrzyskich trenerów, ale w 5 występach skompletował niewiele ponad 60 minut. Rzucany od linii obronnej po drugą linię nie okazywał tremy, walczył, a jeszcze wiele przed nim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz