środa, 6 listopada 2013

Rewanż z Marsylią Łasickiego

W czwartej kolejce UEFA Youth League polski jedynak, były junior wałbrzyskiego Górnika Igor ŁASICKI z kolegami z Napoli w środowe popołudnie grał przeciwko Olympique Marsylia. Igor oddał kapitańską opaskę Palmiero, ale wciąż jest centralną postacią w bloku defensywy neapolitańczyków. Do przerwy Włosi prowadzili 1:0. Po przerwie falowe ataki gospodarzy przynosiły kolejne szanse, aż po faulu kapitana Olympique Gabriela Duboisa arbiter podyktował jedenastkę, a obrońcę OM wyrzucił z boiska. Karnego wykorzystał strzelec pierwszego gola Gennaro Tutino. Kilka minut później za faul na rezerwowym pomocniku Maxime Lopezie Igor Łasicki zobaczył trzecią w tej edycji żółtą kartką. Trzy minuty później goście mieli znakomitą okazję skorygować wynik, ale rzutu karnego nie wykorzystał Antoine Rabillard. Później inicjatywa znów należała do miejscowych. W końcówce jeszcze jeden zryw Francuzów, ale mimo przedłużenia regulaminowego czasu gry o 5 minut wynik nie uległ zmianie.
W drugim spotkaniu grupy F Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Arsenalem 2:2, choć młodzi Kanonierzy prowadzili już 2:0. Niemiecka drużyna dwukrotnie urwała po 2 punkty faworytom z Londynu.
Obecnie Arsenal prowadzi po 4 kolejkach z 8 punktami. Napoli z Łasickim zgromadziło 6 punktów po 2 zwycięstwach i o punkt wyprzedza BVB, tabelę zamyka Olympique Marsylia z trzema punktami.