wtorek, 27 sierpnia 2013

Włodarczyk strzela w Pucharze Polski

O oldbojach, którzy grają z powodzeniem w Pucharze Polski pisałem przed rokiem.W tym roku z pucharowych rozgrywek odpadła już Reprezentacja Śląska Oldbojów Katowice, która w I rundzie przegrała ze Śląskiem Świętochłowice 1:4. Spore emocje towarzyszyły meczowi Oldbojom Lecha ze sławnym Odlewem Poznań. Sławnym z powodu permanentnych porażek. Kolejorz wygrał 9:2. W tym roku mocną kadrowo ekipę wystawili oldboje warszawskiej Legii. W swoim pierwszym meczu pokonali oni
Oldboje Legii z Włodarczykiem (drugi od lewej).
FC Lesznowolę z warszawskiej grupy A klasy. W przeddzień meczu o Ligę Mistrzów legioniści zagrali o nietypowej porze - 21.00 i bez problemów wygrali 3:0.  Po fantastycznym uderzeniu z dystansu Tomasza Sokołowskiego legioniści prowadzili 1-0, na 2-0 podwyższył Maciej Bykowski dobijając strzał Marcina Mięciela. Wynik ustalił w 77. minucie meczu Piotr Włodarczyk po zagraniu Ariela Jakubowskiego. Kto zagrał w Legii? Na ogół byli piłkarze stołecznej drużyny: Szamotulski w bramce, obaj Tomaszowie Sokołowscy, Michał Żewłakow, Kiełbowicz, Mięciel i najstarszy na boisku 51-letni Dariusz Dziekanowski, którego po przerwie zastąpił właśnie Włodarczyk. Oprócz nich wystąpili zawodnicy nie wiele mający wspólnego z grą przy Łazienkowskiej w koszulce z elką na piersi. Bykowski, Kłos czy Jakubowski bardziej kojarzeni są z klimatami łódzkimi. Tych zawodników w swój charakterystyczny sposób podsumował Piotr Włodarczyk w rozmowie z redaktorem strony weszlo.com K.Stanowskim - jest taka fundacja "Mam marzenie". No i są tacy piłkarze, co mieli marzenie, by kiedyś zagrać w Legii, ale im się nie udało. My im teraz pomagamy.
Najważniejsza w ich wieku jest dobra zabawa, a mecz o tak późnej porze oglądało ponad setka wiernych fanów.