czwartek, 16 lipca 2015

Druzgocący dla wałbrzyszan raport PZPN

PZPN po raz kolejny zaprezentował "Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN. Sezon 2014/15". Po raz kolejny Departament Imprez Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN na podstawie reportów z meczów ocenił organizację meczów 3 lig szczebla centralnego. Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć jak delegaci związkowi, obserwatorzy oceniają pracę w Wałbrzychu i w porównaniu z poprzednimi latami nastąpił spory regres.
Frekwencja na meczach drugiej ligi nie powalała - średnio jeden mecz oglądało 795 widzów. Rekord padł na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, gdzie mecz ostatniej kolejki Zagłębia z Puszczą oglądało blisko pięć tysięcy widzów. To niewiele mniej niż suma widzów na wszystkich meczach w Wałbrzychu. Na trybunach Stadionu 1000-lecia w sezonie 2014/15 oficjalnie pojawiło się 6918. Zaledwie 4 kluby zaliczyły gorszy wynik (Limanovia, Znicz, Legionovia, Okocimski).
Jeśli chodzi o infrastrukturę to parkingi dla kibiców jak i oficjeli zostały ocenione powyżej średniej ligowej, co lokuje klub w środku stawki. Ale inne oceniane elementy infrastruktury po prostu zostały zmiażdżone przez oceniających. Górnik Wałbrzych miał najgorszą infrastrukturę dla kibiców niepełnosprawnych, najgorzej funkcjonujące punkty depozytowe w 2.lidze !
Ciągi komunikacyjne to przeciętne 3,94 (średnia ligowa 4,14 w skali 1-6). Furtki ewakuacyjne to 4,00.
Swego czasu mogliśmy się pochwalić najlepszym bufetem w grupie zachodniej drugiej ligi. Mija 12 miesięcy i okazuje się, że w lidze tylko w Stalowej Woli jest gorszy punkt gastronomiczny !
Dalej - ocena warunków pracy stanowiska dowodzenia 3,00 - najgorsza w lidze,  na pocieszenie - o wiele niżej ocenione zostały stanowiska w pierwszoligowych klubach z Bytowa, Chojnic i Niecieczy.
Ocena pracy mediów - 3,59 (średnia 4,03) - gorzej dziennikarzom pracowało się w Górze, Brzesku i Stalowej Woli.
Sanitariaty - 3,71 (średnia 4,03) - gorzej na 4 stadionach w drugiej lidze.
Ocena warunków oglądania meczu - 3,82 (średnia 4,34) - wg raportu gorzej oglądało się mecze tylko w Brzesku!
Na 4 z 17 meczów odnotowano brudne siedziska. Tak napisane jest w raporcie, choć regularnie odwiedzający trybuny Stadionu 1000-lecia co najmniej by potroili tę liczbę, zwłaszcza na siedziskach od strony Chełmca. Pod tym względem w lidze gorzej było tylko w Stargardzie Szczecińskim i Rybniku.
Polityka informacyjna - gorzej pod tym względem było tylko w Brzesku!
Organizacja wejścia kibiców gospodarzy - jak wyżej,gorzej radzono sobie w Okocimskim. Ale jeśli chodzi o organizację wejścia fanów gości - najgorzej oceniona w lidze.
Ocena proaktywności stewardów - najgorsza w lidze.
Ocena systemu stewardingu, czyli systemu służb informacyjnych i porządkowych - najgorsza w lidze.
Służby medyczne - 4,12 (średnia 4,28), ale już obsługa kibiców niepełnosprawnych to 3,11 - najniżej w lidze.
Ocena współpracy podmiotów zaangażowanych w organizację meczów, czyli współdziałanie z przedstawicielami służb publicznych (policja, służby medyczne) zostały ocenione na 4,00, ale w całej lidze okazało się to najniższą oceną. Podobnie oceniono pracę kierownika ds. bezpieczeństwa - niby ocena 4,06 nie przynosi wstydu, ale w lidze gorzej oceniono pracę tylko w Stargardzie Szczecińskim.
JEDYNIE BOGDAN SKIBA TRZYMA FORMĘ !
Krytykowany za swoją stronę redaktor Skiba znów doceniony został za swoją pracę spikera. Czołowa postać w grupie zachodniej, nie zanotował spektakularnego zjazdu jak ... stadionowa gastronomia. W sezonie 2014/15 uzyskał ocenę 4,88, a lepiej oceniono w całej lidze tylko pracę jego odpowiednika w Tarnobrzegu.
Jeśli chodzi o ogólną ocenę organizacji meczów to nie jest tak tragicznie w Wałbrzychu. Ocena nie jest wypadkową powyższych kategorii i Górnik został oceniony na 4,00 (średnia 4,37) co uplasowało klub na 14.miejscu.
Podsumowując temat, to w kwestiach infrastrukturalnych sam klub nie ma wiele do powiedzenia w kwestii organizacyjnych. Kluby nie są właścicielami stadionów, parkingów, tylko zarządca obiektu.
Pełen raport znajduje się na stronie związkowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz